کد خبر: ۱۱۷۰۷۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
خبرهای منتشر شده حکایت از قصد مالک دولتی هتل نادری برای جداسازی حیاط این بنا با دیوار کشی دارد.
ناطقان: شب گذشته پس از انتشار خبری در فضای مجازی که از تخریب بخش حیاط کافه نادری حکایت داشت، نگرانی هایی نسبت به وضعیت این بنای ثبت ملی ایجاد شد. تا جایی که ماموران شهرداری تا صبح در محل کافه نادری حاضر شدند.

خبرهای تایید نشده حکایت از این دارد که مالک دولتی هتل نادری با دیوار کشی قصد جداسازی حیاط این بنا را دارد. اتفاقی که می تواند سر آغاز تخریب این بخش از بنای هتل نادری باشد.
شب گذشته پس از انتشار این خبر شهرداری منطقه ۱۲ در اطلاعیه ای اعلام کرد هیچگونه مجوزی برای ساخت و ساز یا تخریب در هتل نادر صادر نشده است و شهرداری با این موضوع برخورد میکند. در این اطلاعیه آمده است:

به آگاهی می‌رساند برابر دریافت اخبار غیر رسمی رسیده در فضای مجازی مبنی بر تخریب دیوار کافه نادری در ساعات آینده٬ مراتب به قید فوریت به استحضار شهردار محترم منطقه۱۲ رسیده و ایشان دستور نظارت دقیق و برخورد قاطع و احتمالی با متخلفین را صادر کردند .لازم به ذکر است در این خصوص شهرداری منطقه ۱۲ ضمن حساسیت فراوان نسبت به ملک ارزشمند و ثبتی کافه نادری، هیچگونه مجوزی صادر ننموده و مالکین باید در صورت ضرورت و پس از تشخیص و تایید کارشناسان خبره طرح پیشنهادی مرمت، احیا و یا حتی تخریب خود را ارایه تا پس از تاییدیه میراث فرهنگی استان تهران اقدام گردد.

ه‍مچنین علی محمد سعادتی،مدير بافت تاريخي شهرداری تهران با اشاره به تهديدي كه طي روز جاري در خصوص كافه نادري از سوي ستاد اجرايي انجام شده است ، گفت: خوشبختانه هماهنگي و توجه علاقه مندان و جامعه شهروندي امروز به ميزاني است كه هرگونه تهديد و دخل و تصرف در ساختمانهاي ارزشمند و ثبت شده با واكنش به موقع شهروندان و متخصصين اين حوزه مواجه خواهد شد و اوضاع با سالهاي گذشته تفاوت معناداري نموده است.

وی افزود: طبيعتا با درك اين شرايط ، شهرداران محترم مناطق و مديريت محترم ميراث فرهنگي استان نيز نسبت به اين رخدادها واكنش هاي مناسبي نشان خواهند داد. ‌

گفتنی است پیش از این تخریب برخی از بناها در ضلع غربی هتل نادری نگرانی هایی را درباره ساخت و ساز در حریم این بنا ایجاد کرده بود، نگرانی هایی که حالا با احتمال جدا شدن حیاط این بنا، افزایش یافته است.

منبع: میزان
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبين ارجمند
لطفا از نوشتن نظرات بصورت فينگليش (حروف لاتين) خودداري كنيد. " ناطق " به دلايل اخلاقي از انتشار نظراتي كه داراي توهين يا افترا به شخصيت هاي حقيقي يا حقوقي باشد معذور است. تلاش ما بر اين است , انتشار نظرات مخاطبين ارجمند در سريعترين زمان ممكن انجام شود , لذا براي نمايش نظراتتان شكيباباشيد.
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین