کد خبر: ۱۲۷۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
وزیر ارتباطات:
آذری جهرمی گفت: بر خلاف سه انقلاب صنعتی قبلی، انقلاب صنعتی چهارم در کمتر از ۱۰ سال رخ می دهد و نقش های جدیدی را باز می آفریند تا شاهد بهبود شاخص های بهره وری باشیم.
ناطقان: محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سومین کنفرانس تخصصی اینترنت اشیا با اشاره به اینکه انقلاب چهارم صنعتی درحال رخ دادن است، گفت: اقتصاددانان مطرح دنیا در این باره صحبت کرده اند و بر خلاف سه انقلاب صنعتی قبلی، انقلاب صنعتی چهارم در کمتر از ۱۰ سال رخ می دهد و نقش های جدیدی را باز می آفریند تا شاهد بهبود شاخص های بهره وری باشیم.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه در انقلاب صنعتی چهارم ۸ تا ۹ درصد مشاغل عناوین جدیدی هستند که قبلا وجود نداشتند، اظهار کرد: علیرغم بهبود بهره وری  و با وجود رشد اقتصادی اما در بخش صنعت و کشاورزی با کاهش تقاضای شغل مواجه هستیم که یعنی در این حوزه ها باید تعدیلاتی را انجام دهیم درحالیکه بخاطر موضوعات اجتماعی جلوی آن گرفته می شود و تحول رخ  نمی دهد.

بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور با بیان اینکه مشاغل جدید قطعا به ایجاد اشتغال پایدار کمک می کنند، تصریح کرد: ایجاد شغل با استفاده از خلاقیت موجود در آن ایجاد می شود و بهبود بهره وری در حوزه خدمات در بخش فناوری اطلاعات رشد بیشتری دارد و‌ این جوانان که دارای خلاقیت هستند نیاز به اکوسیستم‌و‌زیست بوم‌دارند تا بتوانند توانمندساز باشند که بخشی از زیست بوم، بازار است.

   عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به شاخص های بالای مهارت راه اندازی کسب و کارهای نوپا در بین جوانان ایرانی، خاطرنشان کرد: این درحالیست که شاخص های ریسک پذیری در کشور پایین است و در حوزه شبکه سازی و توسعه شبکه های اجتماعی به لحاظ فرهنگی دچار مشکل هستیم. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر همراه بودن خلاقیت با نوآوری گفت: با رفتار منفعلانه باید به دنبال کپی کردن باشیم و خلاقیت بدون نوآوری جواب نمی دهد.

 وی با اشاره به ضعف کسب و کارهای نوپای داخلی در عرصه بین المللی شدن، افزود: مشکلات نظام بانکی و پرداخت آنلاین از جمله دلایل بین المللی سازی است.

آذری جهرمی نخستین قدم برای حل این مشکلات را درک عمومی دانست و اظهار کرد: بر همین اساس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف شد تا با مذاکره با دستگاه های مختلف زمینه درک عمومی را ایجاد کند که مشخص شد حدود ۹۵ درصد از مسوولان درک درستی از آنچه درحال رخ دادن است، نداشتند.

 

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به فرصت یک ماهه رییس جمهوری برای مشخص کردن شاخص های اقتصاد دیجیتال کشور، تصریح کرد: در اقتصاد دیجیتال دو‌حوزه خدمات مبتنی بر فناوری اظلاعات و همچنین صنعت بسیار مهم است  

 بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور با بیان اینکه در حوزه صنعتی در زمانی ۳۰ شرکت تولید کننده سوویچ داشتیم که سامسونگ شروع به کار کرد، درحالیکه امروز در این حوزه عقب ماندگی داریم، خاطرنشان کرد: در عرصه اقتصاد دیجیتال که یکی از پایه های آن اینترنت اشیا است، زمان پوپایی آن به شمار می رود یعنی اگر با راهبرد وارد شویم عقب ماندگی نخواهیم داشت و می توانیم سهمی از بازار بین المللی تصاحب کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فعال شدن طرح تکاپو‌در راستای  اشتغال جوانان در هشت استان کشور،گفت: در این طرح در مجموع ۱۲۰ تفاهمنامه امضاشده است که ۳۴ تقاهمنامه اجرایی شده است که در سه استان این طرح نتیجه مطلوب تری بدست آمده است.

منبع: دولت
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبين ارجمند
لطفا از نوشتن نظرات بصورت فينگليش (حروف لاتين) خودداري كنيد. " ناطق " به دلايل اخلاقي از انتشار نظراتي كه داراي توهين يا افترا به شخصيت هاي حقيقي يا حقوقي باشد معذور است. تلاش ما بر اين است , انتشار نظرات مخاطبين ارجمند در سريعترين زمان ممكن انجام شود , لذا براي نمايش نظراتتان شكيباباشيد.
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین