کد خبر: ۱۸۲۶۲۳
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷
فرمانده هوافضای سپاه:
سردار حاجی‌زاده افزود: باید از مسائل و مشکلات اقتصادی موجود نیز فرصت ساخت زیرا این مسائل جزو مشکلات دست‌چندم ما هستند. دشمنان از بستر و فضای رسانه برای ایجاد یأس و نومیدی استفاده می‌کنند و باید در این زمینه هوشیار باشیم.
ناطقان: سردار امیرعلی حاجی‌زاده دیشب در همایش مثبت چهل در دانشگاه آزاد اسلامی مشهدمقدس اظهار داشت: دشمن امروز به‌دنبال ایجاد یأس و نومیدی میان مردم است و در این مسیر دستاوردهای نظام اسلامی را زیر سؤال می‌برد و از روش قیاس دستاوردهای امروز و گذشته استفاده می‌کند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در این میان دشمنان مطرح می‌کنند که اگر نظام قبلی نیز بود همین دستاوردها تحت هر شرایطی اتفاق می‌افتاد در حالی که روش صحیح و بهتر این است که این مقایسه را با کشوری در طراز ایران در ابتدای انقلاب اسلامی صورت دهیم و شاید بهترین و نزدیک‌ترین کشور در این زمینه مصر باشد.

سردار حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: پهلوی دوم مصر را در طراز ایران می‌دید و رفت‌وآمد زیاد میان ایران و مصر نیز مؤید این مسئله است حال آن‌که مقایسه نشان می‌دهد شرایط ایران و مصر در این 40 سال با یکدیگر بسیار متفاوت بوده است.

وی با ابراز اینکه "در دوران پس از انقلاب اسلامی درگیر جنگ تحمیلی بودیم و آسیب‌های زیادی نیز به زیرساخت‌های کشور ما وارد شد" خاطرنشان کرد: علاوه بر این، درگیر مسائل امنیتی نیز بودیم و تحریم‌ها نیز در این مدت شدت پیدا کرد در حالی که برای مثال، کشور مصر این مشکلات را نداشت.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد: آنها خرید و فروش خود را آزادانه صورت می‌دادند و مورد حمایت نیز بودند در حالی که این شرایط برای ما وجود نداشت؛ با وجود تمام این شرایط امروز اگر شرایط ایران و مصر را قیاس کنید شاهد هستید در این کشور هنوز عده‌ای در گورستان‌ها می‌خوابند و یا اینکه بدهی‌های زیادی نیز دارند.

سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: با وجود تمامی این محدودیت‌ها امروز از مصر بسیار جلوتر هستیم؛ امروز در علم و فناوری دارای جایگاه مشخصی هستیم؛ در حوزه تسلیحات شاهد هستیم بسیاری از کشورهای منطقه همچنان واردکننده هستند در حالی که فاصله ما با آنها در این زمینه بسیار زیاد است.

وی گفت: دستاوردهای نظامی ما و پیشرفت‌ها در این عرصه‌‌ها بسیار زیاد بوده و خود این مسئله مؤید دستاورد انقلاب اسلامی است در حالی که در گذشته این چنین نبوده و یک کشور وابسته و واردکننده بودیم. امروز نیز شاهد هستیم دشمنان و دوستان نادان داخلی تمام هم و غم خود را صرف نومیدی مردم می‌کنند.

فرمانده هوافضای سپاه با اشاره به اینکه دستاوردهای امروز ما با گذشته قابل قیاس نیست اظهار داشت: تهدیدات نظامی دشمن نیز جایگاهی ندارد زیرا قدرت ما با گذشته قابل قیاس نیست؛ باید از مسائل و مشکلات اقتصادی موجود نیز فرصت ساخت زیرا این مسائل جزو مشکلات دست‌چندم ما هستند. دشمنان از بستر و فضای رسانه برای ایجاد یأس و نومیدی استفاده می‌کنند و باید در این زمینه هوشیار باشیم.

وی اضافه کرد: امروز هر حوزه‌ای که از سپاه کمک بخواهد آماده کمک هستیم؛ برای مثال در حوزه صنایع خودرو درخواست‌هایی اخیراً صورت گرفت و ما نیز ورود کردیم و باید متولیان و مسئولان هر حوزه از خارج از کشور قطع امید کنند. مشکلات حوزه خودروسازی نیز به‌دلیل بسترهای مناسبی که در آن وجود دارد قابل حل است.

سردار حاجی‌زاده با تصریح بر این نکته که "دشمن در یک جنگ اقتصادی با ما قرار دارد" گفت: مسئولان باید به‌موقع وارد عمل می‌شدند تا این مشکلات شکل نگیرد؛ امروز نیز باید با همدلی و اتحاد این مشکلات را برطرف کنیم؛ تمام هزینه دشمن صرف ناامید کردن می‌شود؛ در برابر این آزمایش همه ما مسئول هستیم و با همدلی می‌توان از این مشکلات نیز عبور کرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: دشمنان نسبت به توانایی ما شناخت دارند و این توانایی را در عرصه‌های مختلف شاهد بوده‌اند؛ امروز جمهوری اسلامی به نقطه بازدارندگی رسیده و آنها قادر به تهدید نظامی نیستند.

سردار حاجی‌زاده با اشاره به اینکه مردم با وجود همه مشکلات توطئه‌ها را تشخیص می‌دهند گفت: باید هوشیار بود تا در دام دشمن نیفتیم، همچنان که برای امسال نیز توطئه و اغتشاش کم برنامه‌ریزی نشده بود.

وی با تأکید بر قدرت دفاعی به‌عنوان یک عنصر مهم امنیت‌ساز خاطرنشان کرد: در زمینه قدرت دفاعی خود معامله نمی‌کنیم و پیشرفت‌های ما نیز روز به روز بیشتر می‌شود.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبين ارجمند
لطفا از نوشتن نظرات بصورت فينگليش (حروف لاتين) خودداري كنيد. " ناطق " به دلايل اخلاقي از انتشار نظراتي كه داراي توهين يا افترا به شخصيت هاي حقيقي يا حقوقي باشد معذور است. تلاش ما بر اين است , انتشار نظرات مخاطبين ارجمند در سريعترين زمان ممكن انجام شود , لذا براي نمايش نظراتتان شكيباباشيد.
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین