کد خبر: ۱۹۸۹۷۳
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: احتمال افزایش قیمت ۲۵ درصدی نان مورد توافق است و در آینده نزدیک این طرح جهت تایید به هیات دولت ارائه خواهد شد.
ناطقان: عباس قبادی در هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان گفت: اگر از تولید حمایت کنیم و به اندازه کافی کالا تولید شود، شکایت مردم و نیاز به بازرسی‌ها نیز کاهش خواهد یافت و در واقع بازار به سمت خود تنظیمی می‌رود.

وی در ادامه سخنان خود به وجود سه سناریو برای افزایش قیمت نان نیز اشاره کرد وافزود: از سه سناریو موجود احتمال افزایش قیمت ۲۵ درصدی نان مورد توافق است و در آینده نزدیک این طرح جهت تایید به هیات دولت ارائه خواهد شد.

قبادی تلاش‌های استان برای تولید گندم با کیفیت و کسب رتبە دوم کشور در سال گذشتە را قابل تحسین دانست واظهار داشت: امسال نیز با توجە شرایط موجود احتمال کسب رتبە دوم کردستان در تولید گندم وجود دارد.

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامە سخنان خود وجود هماهنگی در ستاد تنظیم بازار کشور و استان را ارزشمند دانست و گفت: مصوبات این ستاد برای همە دستگاه‌ها قابل اجراست، چون بر اساس مصوبە سران قوا تشکیل و بە تایید رهبر معظم انقلاب نیز رسیدە است.

قبادی همچنین بە انتقاد‌ها از تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالا‌های اساسی پاسخ داد و گفت: با نگاە بە بازار و رصد قیمت‌ها متوجە می‌شویم کە کالا‌های تامین شدە با این ارز دارای ثبات ونوسان کمتری بودەاند.

وی افزود: برای نمونە برنج، روغن نباتی ونهادە‌های دامی با ارز دولتی تامین و از نوسان کمتری برخوردار بودە اند و بر همین اساس می توان گفت این رویکرد دولت موفق بودە است.

قبادی در ادامە بە تامین لاستیک برای ماشین‌های سنگین و کامیون‌ها نیز اشارە کرد و گفت: هم اکنون در فروشگاه‌ها و عاملان فروش انباشت لاستیک داریم و استان‌ها لازم است نسبت بە جذب سهمیە خود اقدام کنند و هر میزان لاستیک نیاز بود آن را تخصیص خواهیم داد.
منبع: میزان
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبين ارجمند
لطفا از نوشتن نظرات بصورت فينگليش (حروف لاتين) خودداري كنيد. " ناطق " به دلايل اخلاقي از انتشار نظراتي كه داراي توهين يا افترا به شخصيت هاي حقيقي يا حقوقي باشد معذور است. تلاش ما بر اين است , انتشار نظرات مخاطبين ارجمند در سريعترين زمان ممكن انجام شود , لذا براي نمايش نظراتتان شكيباباشيد.
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین