کد خبر: ۲۰۱۸۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
مسؤول حوزه کارمندی و کارگری ناحیه بسیج سپاه اسلام‌آباد غرب گفت: امروزه دستیابی به مواد مخدر از 25 دقیقه به سه دقیقه کاهش یافته است.
ناطقان: جواد محمدی پیش از ظهر امروز در نشست پیشگیری از اعتیاد که به همت حوزه کارمندی ناحیه بسیج سپاه اسلام‌آباد غرب  با حضور گروهی از معتادان بهبود یافته برگزار شد، اظهار داشت: اعتیاد و معتاد در جامعه کار و کارگری بیشترین تاثیر را خواهد گذاشت، نیروی مولد و کارآمد جامعه که باید در خدمت تولید و خدمتگزاری باشد درگیر معضل اعتیاد است.

مسؤول حوزه کارمندی و کارگری ناحیه بسیج سپاه اسلام‌آباد غرب افزود: امروزه دستیابی به مواد مخدر از 25 دقیقه به سه دقیقه کاهش یافته در هر مکانی زندگی کنید با این مدت زمان می‌توان به مواد مخدر دست پیدا کرد، نه تنها خود ما فرزندان ما نیز در این جامعه زندگی می‌کند که وجود یک معتاد در کنار فرزند خود می‌تواند مسلما آموزش‌ها بدی برای وی داشته باشد.

وی با معرفی جمعیت خیریه احیای انسانی کنگره 60 استان کرمانشاه، تاکید کرد: این کنگره در این راستا گام‌های بسیار عالی برداشته کسانی که از اعتیاد واهمه دارند چنان اعتیاد و معتاد را بزرگ می‌کنند که وقتی در خانواده‌ای اسم معتاد می‌آید دست و پای خود را گم می کنند اما کسانی هستند که با این معضل روبرو شده اند و به درمان و بهبودی رسیده‌اند.

مدیر جمعیت خیریه احیای انسانی کنگره 60 در ادامه برنامه، بیان کرد: تمامی اعضای این موسسه مصرف کننده مواد مخدر بوده اند و سال‌ها درگیر این مشکل بوده و اکنون پاک هستند.

مهرداد امیری تاکید کرد: هر چیزی کلیدی دارد و امروزه بیشتر بیماری‌هایی که واقعا هنوز کشنده هستند، راه درمان آن‌ها  پیدا نشده است و بدین خاطر است که علم هنوز آن‌ها را کشف نکرده است.

وی تصریح کرد: ما در این جمعیت درمانگر علم درمان اعتیاد را پیدا کرده‌ائیم، اگر امروز درمورد اعتیاد صحبت می‌کنم به دلیل این است که خانواده‌هایی درگیر مواد مخدر هستند و واقعا تنها راهی که می‌تواند انسان را از بند اعتیاد رها کند همین روحیه هست.

مدیر جمعیت خیریه احیای انسانی کنگره 60 ادامه داد: برای رسیدن به هدفی اول باید راه آن را پیدا کرد و اگر هدف و راه رسیدن به آن را پیدا نکنیم به هیچ عنوان به آن هدف نهایی نمی‌رسیم، یعنی یافتن راه مهمترین مقوله است.

امیری با بیان اینکه کنگره 60 معتادان را به سه دسته تقسیم می‌کند،  ادامه داد: گروه اول کسانی که نامزد اعتیاد هستند، یعنی اینکه از مواد مخدر به صورت تفننی استفاده می‌کنند،گروه دوم کسانی هستند که دوستدار مواد مخدر هستند یعنی کسانی که استعمال انجام می‌دهند احساس می‌کنند که یک سر و گردن نسبت به مردم بالاتر هستند.

وی ادامه داد: گروه سوم کسانی هستند خواستار درمان اعتیاد هستند و این افراد باید ابزار داشته باشد قدرت بدنی روحیه و...و چیزی که در درمان اعتیاد مهم باشد این است که که خواسته درونی باشد.

مدیر جمعیت خیریه احیای انسانی کنگره 60 گفت: پیراهن سفید یک نماد برای ما است که نشان پاکی را نمایان می‌کند، جلسات مهم آموزشی نیز کمک می‌کند تا شخص علاوه بر بلا رفتن اطلاعات و علم متوجه شود که وارد چه ضررهایی شده است.

امیری در پایان، افزود: اصل مهم، این است که شخص معتاد آگاهی پیدا می‌کند نسبت به اینکه خودش با مصرف مواد به برادر، خواهر، همسر وپدر مادر و...آسیب می‌زند و زندگی این همه افراد را به فنا می‌دهد.
منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبين ارجمند
لطفا از نوشتن نظرات بصورت فينگليش (حروف لاتين) خودداري كنيد. " ناطق " به دلايل اخلاقي از انتشار نظراتي كه داراي توهين يا افترا به شخصيت هاي حقيقي يا حقوقي باشد معذور است. تلاش ما بر اين است , انتشار نظرات مخاطبين ارجمند در سريعترين زمان ممكن انجام شود , لذا براي نمايش نظراتتان شكيباباشيد.
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین