کد خبر: ۲۱۰۲۹۱
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
استان‌های جنوبی عراق امروز (یکشنبه) در هفدهمین روز تظاهرات‌ها شاهد اعتراضات مجدد و درگیری‌هایی بین نیروهای امنیتی و معترضان بودند،‌ در این راستا رئیس پلیس استان ذی قار در جنوب عراق از زخمی شدن ده‌ها نیروی امنیتی از جمله یک افسر پلیس خبر داد.
ناطقان: به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، استان‌های جنوبی عراق از جمله بابل،‌ ذی قار، نجف، کربلا، الدیوانیه و المثنی شاهد تظاهرات مجدد عراقی‌ها بودند.

محمد عبدالوهاب السعیدی، رئیس پلیس استان ذی قار گفت، ۲۵ نیروی امنیتی از جمله یک افسر در درگیری با تظاهرکنندگان مقابل وزارت آموزش در شهر الناصریه مرکز استان مربوطه زخمی شدند.

وی به سومریه نیوز گفت، ۲۵ نیروی امنیتی از جمله افسر نیروهای محافظ اداره آموزش و پرورش در اثر درگیری‌ با تظاهرکنندگان مقابل این اداره زخمی شدند.

یک منبع امنیتی پیش از این گفته بود، ده‌ها تن مقابل اداره آموزش استان ذی قار تجمع کردند و نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آنها به استفاده از گاز اشک آور متوسل شدند که منجر به حالت خفگی بین ۲۰ تظاهرکننده شد.

در این راستا یک منبع پزشکی دولتی و شاهدان عینی گفتند، ۴۰ معترض از جمله دانش‌آموزان مدارس در اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند.

یک منبع که یک پزشک در بیمارستان دولتی بود، تاکید کرد، بیمارستان الناصریه ۴۰ تظاهرکننده مصدوم و زخمی را پذیرش کرد.

وی افزود، در بین تظاهرکنندگان دانش‌آموزان و زنان نیز بودند.

شاهدان عینی اظهار کردند، تظاهرکنندگان قصد داشتند اداره را محاصره کرده و در جهت اجرای نافرمانی مدنی مانع انجام وظایف کارمندان شوند.

یک منبع امنیتی نیز اشاره کرد، صدها دانش آموز مدارس استان بابل در جنوب اداره آموزش و پرورش استان را بستند و مانع از فعالیت کارمندان شدند.

در این حین به گفته یک منبع پلیس، ده‌ها تظاهرکننده کارمندان رادیوی دولتی الدیوانیه را مجبور کردند پخش رادیو را متوقف کنند.

منابع در استان نجف نیز تاکید کردند، تظاهرکنندگان امروز پل بیمارستان صدر پل ارتباطی بین شهرستان کوفه و مرکز شهر را بستند اما اکثر مدارس پذیرای دانش‌آموزان بعد از دو هفته اعتصاب اتحادیه معلمان عراقی بودند.

شاهدان عینی نیز در کربلا تصریح کردند، این استان شب گذشته شاهد درگیری‌هایی بین نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان در جریان تلاش برای رسیدن به ساختمان استانداری بود در حالی که آنها سعی داشتند از موانع عبور کنند. نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آنها متوسل به استفاده از گاز اشک آور شدند.

از ۲۵ اکتبر عراق شاهد موج‌ دوم تظاهرات‌هاست که دومین موج در نوع خود بعد از اعتراضات دو هفته‌ای اول محسوب می‌شود.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبين ارجمند
لطفا از نوشتن نظرات بصورت فينگليش (حروف لاتين) خودداري كنيد. " ناطق " به دلايل اخلاقي از انتشار نظراتي كه داراي توهين يا افترا به شخصيت هاي حقيقي يا حقوقي باشد معذور است. تلاش ما بر اين است , انتشار نظرات مخاطبين ارجمند در سريعترين زمان ممكن انجام شود , لذا براي نمايش نظراتتان شكيباباشيد.
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین