کد خبر: ۲۱۰۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۵
ترس، احساسی است که در هر موجود زنده روی سیاره، چه دو پا و چه چهار پا، ذاتی است و یک واکنش ناخودآگاه است که به دلیل رخداد‌های نامطلوب (ذهنی) در شرایط خاص رخ می‌دهد،
ناطقان: اکثریت قریب به اتفاق جمعیت انسانی این احساسات را تجربه کرده اند و کسانی که تجربه نکرده اند نیز کسانی هستند که هنوز در قنداق اند. به معنای واقعی کلمه، جلوه‌های بسیاری از ترس‌ها وجود دارند - روانی، اجتماعی، مذهبی و برخی (متاسفیم که این را میگوییم)، اما کاملا احمقانه. این بخش از سرگرمی نمناک نتیجه‌ی تحقیقات و آماری است که به صورت رندم از انسان‌های سرتاسرجهان بدست آمده است و ۱۳ رتبه‌ی اول علت ترس انسان‌ها را به خود اختصاص داده است.


۱- ترس از رعد و برق و طوفان
حالا این چیزی است که ما آن را یک امر واقعی می‌نامیم، هیچ تردیدی برای ترس هنگام طوفان یا رعد و برق در خارج از منزل و یا داخل منزل در طول رعد و برق و یا قبل از بارش باران سنگین وجود ندارد و اگر شما سگی در خانه داشته باشید، می‌دانید که ما در مورد چه صحبت می‌کنیم. اسمش رعد و برق هراسی است، این ترسی است که در بین هر دو، هم حیوان و هم انسان رایج است.

۲- ترس از موش صحرایی
این ترس، موش هراسی، در اکثر افراد نسبت به ترس واقعی، بیشتر انزجار کننده است. موش‌ها موجودات کوچکی هستند، اما آن‌ها به دلیل «کثیف بودن» و حمل بسیاری از «بیماری ها» خوب نیستند و این است که بیشتر مردم از موش‌ها ترس دارند.

۳- ترس از مار‌ها
مار‌ها یکی از رایج‌ترین چیز‌هایی هستند که مردم از آن می‌ترسند، به احتمال زیاد به این دلیل مردم می‌ترسند که به آرامی توسط یک مار نیش زده شوند و دردناک بمیرند، هرچند که حقیقت این است که اکثر مردم از مار‌ها می‌ترسند، اما اکثریت آن‌ها هرگز شخصا مار‌ها را ندیده اند!

۴- ترس از ارتفاع
اگر چه ترسِ سقوط از ارتفاع، به معنای واقعی کلمه به معنای مرگ نیست، ترس از ارتفاعات، به نام ارتفاع هراسی، قطعا یکی از رایج‌ترین ترس در میان نژاد بشر است و مردم بسیاری از این ترس رنج می‌برند.

۵- ترس از فضا‌های محصور
نام این ترس، ترس از فضا‌های محصور نام دارد، این ترس نیز می‌تواند ساده‌ترین کار‌های روزانه را مانند سوار آسانسور شدن، یک دستاورد شگفت آور بشمارد و برای کسانی که از این ترس رنج میبرند مثل زنده به خاک سپرده شدن است. بیایید صادق باشیم - این ترس به اندازه کافی ناخوشایند است که ترسناک باشد و قطعا فهرستی از چیز‌هایی را که مردم از آن می‌ترسند، می‌سازد.

۶- ترس از پرواز هواپیما
این ترس به عنوان بدترین ترس روانشناختی بسیاری از افراد شناخته شده است، این موضوع بیشتر به نحوه‌ی برخورد رسانه‌ها با سقوط هواپیما‌ها بستگی دارد و باعث می‌شود که آن‌ها بیشتر از آنچه که هستند بروز پیدا کنند، ما همچنین می‌توانیم سریال LOST را نیز برای این ترس سرزنش کنیم.

۷- ترس از تاریکی
در واقع، مردم از تاریکی ترس ندارند، چیزی که آن‌ها از آن ترس دارند آنچه که در تاریکی اتفاق می‌افتد، است. این ترس شامل دزدیده شدن، مورد حمله قرار گرفتن، و یا کشته شدن توسط حیوانات و یا مورد حمله موارد ما فوق الطبیعی قرار گرفتن است.

۸- سخنرانی عمومی
قبول کنید -که شما نیز این ترس را دارید، این یکی از قابل درک‌ترین ترس‌ها است، زیرا شما از این که از خود یک احمق بسازید در مقابل مخاطبین می‌ترسید.

۹- ترس از شکست
هر کس از شکست می‌ترسد، چه برندگان چه بازندگان. بسیاری در جامعه فشار ایجاد می‌کنند تا مردم موفق شوند و ارزش خود را با مقدار پولِ حساب‌های بانکی خود اندازه گیری کنند، شکست یکی از آن چیز‌هایی است که مردم در سراسر جهان از آن می‌ترسند، صرف نظر از سن، نژاد، قومیت، جنسیت و اعتقادات مذهبی.

۱۰- ترس از زندگی پس از مرگ
ترس از اینکه پس از مرگ شما چه اتفاقاتی می‌افتد، یک ترس رایج است که هر انسانی آن را دارد و این کاملا طبیعی است چراکه هیچ انسان زنده‌ای در این مورد تجربه ندارد و همین نا آگاهی موجب ترس می‌شود در حالی که زندگی پس از مرگ برای بسیاری می‌تواند حتی زیباتر از زندگی در این دنیا هم باشد و این تنها به عمل هر انسان در این دنیا دارد.

۱۱- رفتن به جهنم، نه به بهشت
این یکی دیگر از ترس‌ها است، به ویژه چگونگی تصاویر جهنم که در کتاب‌های مختلف مذهبی در مورد صحبت می‌شود.

۱۲- ترس از درد در انسان‌ها
البته شدت درد فیزیکی از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما هیچ انکار نمی‌کنیم که درد چیزی است که هر انسانی از آن می‌ترسد، از نوزادان تا بزرگسالان و افراد سالخورده.

۱۳- ترس انسان‌ها از دندانپزشک
آه، ترس از مجروح شدن توسط دندانپزشک به طور عمدی یا تصادفی، این کاملا غیر منطقی است، زیرا آمار مجروح شدن توسط یک دندانپزشک (حتی به طور تصادفی) بسیار کم است، زیرا دندانپزشک احتمالا در نهایت مجوزش را از دست خواهد داد.

علاوه بر این ۱۳ مورد موارد بسیاری از قبیل، آتش - زلزله و هر نوع بلایای طبیعی - از دست دادن عزیزان و ده‌ها مورد دیگر وجود دارد که به عنوان عامل ترس انسان‌ها شناخته می‌شود. همانطور که دیده ایم، همه از چیزی می‌ترسند و آنچه ممکن است به نظر برخی افراد خنده دار باشد ممکن است به نظر دیگران وحشتناک باشد. ترس یک احساس کاملا ذهنی است و واقعا مهم نیست که آن‌ها منطقی هستند یا خیر - مهم این است که همیشه چیز‌هایی هستند که مردم از آن می‌ترسند و همه هم بالاخره در زندگی از یک چیزی می‌ترسند.
منبع: میزان
برچسب ها: ترس ، احساس ، تاریکی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبين ارجمند
لطفا از نوشتن نظرات بصورت فينگليش (حروف لاتين) خودداري كنيد. " ناطق " به دلايل اخلاقي از انتشار نظراتي كه داراي توهين يا افترا به شخصيت هاي حقيقي يا حقوقي باشد معذور است. تلاش ما بر اين است , انتشار نظرات مخاطبين ارجمند در سريعترين زمان ممكن انجام شود , لذا براي نمايش نظراتتان شكيباباشيد.
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین