کد خبر: ۲۲۵۶۳۷
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
سخنگوی دولت :
على ربیعى سخنگوی دولت در جلسه بررسى ابعاد اجتماعى و انتظامى ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: امروز ۳ محور عمده و مهم در ستاد مورد بررسی قرار گرفت، محور اول بحث تردد‌های جاده‌ای بود که قطعا با محدودیت‌های بیشتری اعمال خواهد شد.
ناطقان: على ربیعى سخنگوی دولت در جلسه بررسى ابعاد اجتماعى و انتظامى ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: امروز ۳ محور عمده و مهم در ستاد مورد بررسی قرار گرفت، محور اول بحث تردد‌های جاده‌ای بود که قطعا با محدودیت‌های بیشتری اعمال خواهد شد.

او ادامه داد: مرحله دوم در ارتباط با مراکز تجمعی بود که تصمیمات بسیار زیادی اتخاذ شد، اما گزارش هائى مبنى بــر رعایت نکردن این اصل در پارک‌ها توسط مردم به دستمان رسیده، همچنین امروز لیست جدیدی از مراکز در جلسه ستاد ملى مطرح شد.

سخنگوی دولت یادآور شد: وزارت صمت، وزارت بهداشت، اتاق اصناف و نیرو انتظامى باید مشاغل را به صورتى برنامه ریزی کنند که زندگی روزمره مردم تحت تاثیر قرار نگیرد و مسئولیت تامین کالا مصرفی برای مردم هم بــر عهده وزارت صمت قرار گرفت.

ربیعى افزود: البته برای چند ماه هم ما تامین کالا را انجام دادیم، اما محدودیت بیشتری در مراکز عمومى اعمال خواهد شد. یکی از تصمیم‌های مهم امروز درباره ارزیابى سیاست اتخاذ شده ادارات بود؛  حدود ٢ میلیون و ٤٥٠ هزار کارمند وجود دارد که از این میزان، بیش از ١ میلیون و ٤٠٠ هزار را تعطیل کردیم، در حال حاضر ٥٠٠ هزار کارمند وزارت بهداشت وجود دارد که امکان تعطیلی برای ان‌ها وجود ندارد حتی ما شهرداری‌ها هم نمی‌توانیم تعطیل کنیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه برخی کار‌های اداری کمترین آسیب را به ما وارد می‌کند، افزود: با این وجود امروز تصمیم گرفته شد که افراد شاغل در کارهای اداری به صورت شیفتی کار کنند. برای مثال، ما نمی‌توانیم بانک‌ها را تعطیل کنیم. اما آن‌ها هم شیفتی فعالیت خواهند کرد.

ربیعی گفت: همچنین امروز طرح ایزولاسیون مبتلایان به ویروس کرونا، قرنطینه افراد مشکوک و ایجاد فاصله‌های اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.

ربیعی با بیان اینکه ما به یک قرارداد اجتماعی بزرگ نیاز داریم؛ اظهار کرد:  باید بگویم که طرح ایجاد فاصله اجتماعی با جدیت و دقت بیشتری دنبال می‌شود تا این بیماری انتقال پیدا نکند. ما اگر بخواهیم این مهمان ناخوانده و جان گیر را بیرون کنیم، باید تصمیمات را به یک قرارداد اجتماعی بزرگ تبدیل کنیم و متحد شویم.

او تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با تغییر سبک مردم در این زمینه، تصمیمات گرفته شده و إلزامات قانونی، این ویروس را از بین ببریم تا وجود او طولانی نشود. گزارش برخی از شهر‌ها و استان‌ها نشان می‌دهد که ورودی و خروجی‌ها از حالت قبل خارج شده؛ یعنی خروجی‌ها بیشتر و ورودی‌ها به شهرها کمتر شده است.

ربیعی اظهار کرد: روز پنجشنبه ستاد اقتصادی دولت که در ارتباط با مباحث اقتصادی پیرامون کرونا و کمک معیشتی به مردم است، برگزار می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبين ارجمند
لطفا از نوشتن نظرات بصورت فينگليش (حروف لاتين) خودداري كنيد. " ناطق " به دلايل اخلاقي از انتشار نظراتي كه داراي توهين يا افترا به شخصيت هاي حقيقي يا حقوقي باشد معذور است. تلاش ما بر اين است , انتشار نظرات مخاطبين ارجمند در سريعترين زمان ممكن انجام شود , لذا براي نمايش نظراتتان شكيباباشيد.
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین