کد خبر: ۲۳۳۶۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
پرونده باغات مربوط به املاکی در شهرری و منطقه ۲۲ و دیگر مناطق تهران را مورد بررسی قرار دادند. در این جلسه، ۸ پرونده به تصویب رسید.
ناطقان: دویست و هفدهمین جلسه شورا، به ریاست ابراهیم امینی بررسی پرونده های پلاک های ثبتی مربوط به باغ یا غیر باغ بودن برخی املاک در شهر تهران اختصاص داشت. تعداد ۱۱ پرونده مورد بررسی قرار گرفت. نظر کمیسیون باغات در۸ مورد به تصویب رسید.

در ابتدای جلسه، پرونده ای در محدوده شهر ری مورد بررسی قرار گرفت. نظر کمیسیون باغات مبنی بر باغ بودن ملک مورد نظر، با مخالفت حسن خلیل آبادی همراه بود. وی درتوضیح مخالفت خود گفت: زمین‌های اطراف شهر ری در گذشته زمین سبزی کاری بوده و باغ مشجر نبوده است. پس از صحبت های دیگر موافقین و مخالفین، نظر کمیسیون مبنی بر باغ بودن به تصویب رسید.

در ادامه جلسه، رسیدگی به پرونده املاکی در محدوده دروازه شمیران و میدان تجریش در دستور کار قرا گرفت. نظر کمیسیون مبنی برباغ بودن این املاک به تصویب رسید.

محمد سالاری، رییس کمیسیون باغات در جریان رسیدگی به این موارد گفت: بهتر است رویه ای ایجاد شود، تا مانع از باغ نشدن کل املاک منطقه ۲۲ شده و فرایند رسیدگی به صورت مشخص تری انجام پذیرد.

در ادامه رسیدگی به پرونده دیگری در محدوده اتوبان کرج، زهرا صدر اعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست گفت: اگر در اراضی جنگل کاری به یک مورد مجوز داده شود، مابقی موارد هم مجوز می‌گیرد. جنگل کاری به مرور زمان از بین خواهد رفت.

وی افزود: اگر این رویه در منطقه ۲۲ ادامه داشته باشد، منتظر از بین رفتن جنگل‌ها و توسعه پهنه منطقه ۲۲ خواهیم بود.

در این پرونده نظر کمیسیون مبنی بر باغ نبودن به تصویب نرسید.

در ادامه جلسه، بهاره آروین در رسیدگی به پرونده ملکی در محدوده منطقه ۲۲ گفت: املاک بسیاری در این منطقه بدون کاربری رها شده است. می‌توان از آنها به عنوان فضای سبز استفاده کرد. متاسفانه به این امر بی توجهی می‌شود.


در نهایت اعضای شورا با نظر مخالف به باغ نبودن این ملک رای دادند.
در پایان پروندهای املاکی در محدوده منطقه ۳، میدان هروی و طرشت شمالی مورد بررسی قرار گرفت. نظر کمیسیون مبنی بر باغ بودن به تصویب رسید.
ادامه رسیدگی به الباقی پرونده ها به جلسات آینده موکول شد.
منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبين ارجمند
لطفا از نوشتن نظرات بصورت فينگليش (حروف لاتين) خودداري كنيد. " ناطق " به دلايل اخلاقي از انتشار نظراتي كه داراي توهين يا افترا به شخصيت هاي حقيقي يا حقوقي باشد معذور است. تلاش ما بر اين است , انتشار نظرات مخاطبين ارجمند در سريعترين زمان ممكن انجام شود , لذا براي نمايش نظراتتان شكيباباشيد.
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین