کد خبر: ۲۴۶۷۱۶
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
سطح تراز در دریاچه ارومیه در شهریور ماه سال جاری ۰.۰۳ سانتیمتر کاهش یافته است.
ناطقان: بر اساس مطالعات پایه منابع آب کارگروه احیای دریاچه ارومیه سطح تراز دریاچه ارومیه تا به امروز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۰۳ سانتیمتر کاهش را نشان می‌دهد، بر همین اساس حجم آب موجود در دریاچه نیز با کاهش ۰.۰۸ میلیارد مترمکعبی رو به رو بوده است.

بر اساس گزارش‌های کارگروه احیای دریاچه ارومیه، تراز سطح آب دریاچه در روز ۲۹، ۲۸ شهریور ماه به ۱۲۷۱.۲۸ سانتیمتر از سطح دریا رسید، این تراز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۳ سانتیمتر کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش وسعت دریاچه ارومیه در روز ۲۸ شهریور ماه سال جاری ۲۸۱۴.۶۵ کیلومتر مربع بود که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۲۸۳۵.۲۳ کیلومتر مربع کاهش و وسعت دریاچه نسبت به میانگین دراز مدت سال مشابه ۱۶۹۷.۲۷ کاهش یافته است.

لازم به ذکر است؛ حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در روز ۲۸ شهریور ماه سال جاری، ۳.۳۸ میلیارد مترمکعب بوده است که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۵۳.۴۶ میلیارد مترمکعب افزایش داشته و نسبت به میانگین دراز مدت ۰.۰۸ میلیارد مترمکعب کاهش یافته است؛ بنابراین تراز سطح آب دریاچه ارومیه در تاریخ ۲۸ شهریور ماه سال ۹۹ حدود ۱۲۷۱.۲۸ متر و وسعت دریاچه ۲۸۱۵ کیلومتر مربع را نشان می‌دهد.

گفتنی است؛ عملیات اجرایی طرح ملی نجات دریاچه از سال ۹۳ آغاز شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبين ارجمند
لطفا از نوشتن نظرات بصورت فينگليش (حروف لاتين) خودداري كنيد. " ناطق " به دلايل اخلاقي از انتشار نظراتي كه داراي توهين يا افترا به شخصيت هاي حقيقي يا حقوقي باشد معذور است. تلاش ما بر اين است , انتشار نظرات مخاطبين ارجمند در سريعترين زمان ممكن انجام شود , لذا براي نمايش نظراتتان شكيباباشيد.
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین