کد خبر: ۲۴۸۹۷۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور:
امیدعلی پارسا در نشست بررسی مشکلات صنعت گران و تولیدکنندگان استان یزد که با حضور، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس برگزار شد اظهار داشت: مجموع حقوقی که دولت بابت پرسنل خود باید پرداخت کند، حدودا ماهانه ۳۰ هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که تمام مالیات اخذ شده در کل کشور ماهانه حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان است و حتی نصف حقوق کارمندان دولت را تامین نمی کند.
ناطقان:  امیدعلی پارسا در نشست بررسی مشکلات صنعت گران و تولیدکنندگان استان یزد که با حضور، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس برگزار شد اظهار داشت: مجموع حقوقی که دولت بابت پرسنل خود باید پرداخت کند، حدودا ماهانه ۳۰ هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که تمام مالیات اخذ شده در کل کشور ماهانه حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان است و حتی نصف حقوق کارمندان دولت را تامین نمی کند.

کل درآمد مالیاتی کشور نصف حقوق کارکنان دولت هم نمی شود
رئیس سازمان مالیاتی کشور گفت: اگر منابع مالی ما بی نهایت هم باشد ما باید نظام مالیاتی کارا و عادل متناسب با درآمد، مصرف و ثروت داشته باشیم عنوان کرد: در تمام دنیا ۸۵ درصد ثروت جامعه در دست ۱۵ درصد جامعه است و بخواهیم و نخواهیم این موضوع وجود دارد و باید قوانین مالیاتی به گونه ای باشد که این افراد ۸۵ درصد مالیات را پرداخت کنند.
وی با بیان اینکه در تمام دنیا فرار مالیاتی جرمی غیرقابل بخشش است افزود: پایانه فروشگاهی به این معنی است که تمام فروشگاه های کوچک و بزرگ به سازمان مالیاتی متصل هستند و بر این اساس هم سازمان به صورت عالمانه و سیستمی اقدام به اظهارنامه پیش فرض می کنند.
پارسا با بیان اینکه این موضوع غیرقابل خدشه و دبه کردن توسط افراد است عنوان کرد: این پایانه ها به معنی همان دوربین پلیس است که سرعت را ثبت کرده و فرد نمی تواند تکذیب کند؛ پایانه های فروشگاهی هم جلوی فرار مالیاتی را نمی گیرد.
رئیس سازمان مالیاتی کشور ادامه داد: استان یزد در مجموع سه هزار میلیارد تومان درآمد برای کشور دارد در حالی که هزینه انجام شده از سوی دولت برای استان یزد بیش از شش هزار میلیارد تومان است.
وی خاطرنشان کرد: اینکه یزد به دلیل وصولی بیش از سقف در نظر گرفته از استان های برتر کشور است باید مورد تشویق قرار گیرد و بسته مشوقی برای آن در نظر گرفته شود.
پارسا با بیان اینکه مشوق هایی در این زمینه برای استان هایی از جمله یزد در نظر گرفته شده ادامه داد: اینکه به سهل ترین شکل ممکن به سراغ گذشته برویم، استراتژی اصلی است و چند خبره برای بررسی این موضوع هفته آینده به یزد می فرستیم تا موضوعات مطرح شده در این نشست به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبين ارجمند
لطفا از نوشتن نظرات بصورت فينگليش (حروف لاتين) خودداري كنيد. " ناطق " به دلايل اخلاقي از انتشار نظراتي كه داراي توهين يا افترا به شخصيت هاي حقيقي يا حقوقي باشد معذور است. تلاش ما بر اين است , انتشار نظرات مخاطبين ارجمند در سريعترين زمان ممكن انجام شود , لذا براي نمايش نظراتتان شكيباباشيد.
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین