کد خبر: ۲۵۴۱۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
بر اساس بند (ط) تبصره ۱۶ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۳ مجلس شورای اسلامی افرادی که بیش از هشت سال غیبت داشته اند مشمول پرداخت جریمه خدمت سربازی می شوند. میزان جریمه مشمولان غایب برای معافیت از خدمت وظیفه عمومی بر اساس مدرک تحصیلی است
ناطقان: رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی با بیان اینکه ۱۳۵ هزار از مشمولان پرداخت جریمه غیبت سربازی ، جریمه خود را پرداخت نکرده اند، گفت: ضمن افزایش مدت غیبت این مشمولان در سال ۹۵، لازم است با نام نویسی مجدد، جریمه خود را با ۱۰ درصد افزایش دیرکرد پرداخت کنند. سردار سیدحمید صدرالسادات روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار انتظامی ایرنا افزود: نام نویسی از مشمولان پرداخت جریمه غیبت سربازی در سال گذشته در دو مرحله اجرا شد که در نهایت حدود ۳۳۰ هزار نفر ثبت نام کردند. وی ادامه داد: این افراد از نظر ما تعیین تکلیف شدند که از این تعداد هشت هزار نفر واجد شرایط پرداخت این جریمه غیبت سربازی نبودند.

فراخوان مشمولان متولد سال ۱۳۸۱ برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی -  خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency


صدرالسادات افزود: برای افرادی که واجد شرایط پرداخت این جریمه غیبت سربازی بودند، پیامک ارسال و اطلاع رسانی شد. رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: از بین افراد ثبت نام شده ، ۱۹۷ هزار نفر جریمه های خود را واریز کردند و کارت بیش از ۹۵ درصد آن ها صادر شده است. صدرالسادات افزود: حدود ۱۳۵ هزار نفر از مشمولان جریمه خود را واریز نکردند که طبق مقررات، یک سال به میزان غیبت آن ها افزایش می یابد. وی ادامه داد: این دسته از افراد باید در سال ۹۵ ثبت نام کرده تا از این طریق اعلام آمادگی برای پرداخت جریمه غیبت سربازی کرده باشند در غیر این صورت جز مشمولان غایب به شمار آمده و برگه اعزام برای آن ها ارسال می شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه مجلس شورای اسلامی موضوع قسطی شدن جرائم مشمولان غیبت سربازی را در دست بررسی دارد، آیا با افزایش میزان غیبت، میزان جریمه های آن ها نیز افزایش می یابد؟ گفت: نحوه پرداخت این جریمه ها باید مشخص شود البته پرداخت این جریمه ها از آن جایی که یک سال دیگر به غیبت آن ها افزوده شده، متفاوت خواهد بود. وی تاکید کرد: با تصویب قسطی شدن این جریمه ها، افراد با سازو کارهای تعریف شده، می توانند جریمه های خود را به صورت قسطی پرداخت کنند.

جریمه غیبت سربازی

بر اساس بند (ط) تبصره ۱۶ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۳ مجلس شورای اسلامی افرادی که بیش از هشت سال غیبت داشته اند مشمول پرداخت جریمه خدمت سربازی می شوند. میزان جریمه مشمولان غایب برای معافیت از خدمت وظیفه عمومی بر اساس مدرک تحصیلی است:

    افراد دارای مدرک زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان
    دیپلم، ۱۵ میلیون تومان
    فوق دیپلم،۲۰ میلیون تومان
    کارشناسی، ۲۵ میلیون تومان
    کارشناسی ارشد، ۳۰ میلیون تومان
    دکترای غیرپزشکی، ۳۵ میلیون تومان
    دکترای پزشکی، ۴۰میلیون تومان
    و پزشکان متخصص و بالاتر ۵۰ میلیون تومان ، جریمه می شوند.

همچنین به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال، ۱۰ درصد به مبالغ جریمه غیبت سربازی پایه اضافه می شود و مدت غیبت بیش از ۶ ماه، یک سال محسوب می شود. براساس این قانون، مشمولان غایب متاهل از پنج درصد و دارای فرزند به ازای هر فرزند از پنج درصد تخفیف کل مبلغ جریمه برخوردار می شوند.

مجلس شورای اسلامی موضوع قسطی شدن طرح پرداخت جریمه مشمولان غیبت سربازی که تا پایان سال ۹۴ بیش از هشت سال غیبت داشتند را تصویب کرد با این تفاوت که این مشمولان در سال ۹۵ وارد سال نهم غیبت خود می‌شوند و میزان پرداخت جریمه آن ها با اضافه شدن یک سال متفاوت خواهد بود.منبع:یاسا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبين ارجمند
لطفا از نوشتن نظرات بصورت فينگليش (حروف لاتين) خودداري كنيد. " ناطق " به دلايل اخلاقي از انتشار نظراتي كه داراي توهين يا افترا به شخصيت هاي حقيقي يا حقوقي باشد معذور است. تلاش ما بر اين است , انتشار نظرات مخاطبين ارجمند در سريعترين زمان ممكن انجام شود , لذا براي نمايش نظراتتان شكيباباشيد.
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین