کد خبر: ۲۵۹۹۳۳
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
این که گفته می شود بی حوصلگی صورت دیگری از ناامیدی است غلط است. ما وقتی ناامید می شویم که تلاشمان برای رسیدن به اهدافمان بی نتیجه می مانند، در حالی که بی حوصلگی اشتیاق به داشتن هدف است وقتی از کاری که می کنید خسته شده اید. در این درس مراحلی وجود دارد که دنبال کردن آنها می تواند به شما کمک کند تا در اوقات کسالت و بی حوصلگی کنترل و اختیار خودتان را دوباره به دست آورید.
ناطقان: سواد زندگی؛ توسعه توانمندی‌های فردی- آیا به بی حوصلگی فکر کرده اید؟ شاید به نظرتان موضوع بی اهمیتی باشد. بخشی از روال زندگی روزانه که به هر حال باید تحملش کرد. شاید بگویید بی حوصلگی بهتر از بی علاقگی است. بی علاقگی یعنی نبودن هر گونه میل به چیزی اما بر عکس بی حوصلگی شامل خواستن ناامیدانه برای انجام کاری است که نمی دانید چیست.


بی حوصلگی


این که گفته می شود بی حوصلگی صورت دیگری از ناامیدی است غلط است. ما وقتی ناامید می شویم که تلاشمان برای رسیدن به اهدافمان بی نتیجه می مانند، در حالی که بی حوصلگی اشتیاق به داشتن هدف است وقتی از کاری که می کنید خسته شده اید. شما واقعا آماده انجام کاری هستید که بی قراری شما را فرو بنشاند.
 شاید درگیر خرحمالی های سخت روزانه هستید که هیچ وقت تمامی ندارند- من می گویم کارِ گِلْ-  شاید درگیر کار سختی مثل پرداخت مالیات هستید، شاید  دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی منزلتان را می خوانید تا روشنش کنید، هر چه هست حوصله تان از وضعیت فعلی سر رفته و به انجام کار بهتری فکر می کنید. همین مایه برای تغییر وضعیت کافی است.
در این درس اگرچه فعالیت های خاصی برای آزمودن ارائه نمی شود اما مراحلی وجود دارد که دنبال کردن آنها می تواند به شما کمک کند تا در اوقات کسالت و بی حوصلگی کنترل و اختیار خودتان را دوباره به دست آورید.
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبين ارجمند
لطفا از نوشتن نظرات بصورت فينگليش (حروف لاتين) خودداري كنيد. " ناطق " به دلايل اخلاقي از انتشار نظراتي كه داراي توهين يا افترا به شخصيت هاي حقيقي يا حقوقي باشد معذور است. تلاش ما بر اين است , انتشار نظرات مخاطبين ارجمند در سريعترين زمان ممكن انجام شود , لذا براي نمايش نظراتتان شكيباباشيد.
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین