کد خبر: ۲۶۰۷۹۲
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
طبق اعلام مرکز آمار در دی‌ماه امسال بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کردستان و کمترین آن مربوط به استان قم است.
ناطقان: به نقل از مرکز آمار،نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ١٣٩٩ برای خانوار‌های کشور به عدد ٣٢.٢ درصد رسید.
کل خانوار‌ها

در دی ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوار‌های کشور (١٠٠=١٣٩٥) به ٢٨٥.٧ رسید که نسبت به ماه قبل ١.٨ درصد افزایش نشان می­‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های کشور مربوط به استان زنجان با ٣.٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان­‌های مازندران و قم با ٠.٧ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های کشور ٤٦.٢ درصد است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کردستان (٥٥.٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (٤١.٥ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ١٣٩٩ برای خانوار‌های کشور به عدد ٣٢.٢ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (٣٦.٥ درصد) و کمترین آن مربوط به استان مرکزی (٢٨.٨ درصد) است.
خانوار‌های شهری

در دی ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوار‌های شهری (١٠٠=١٣٩٥) به ٢٨٢.٩ رسید که نسبت به ماه قبل ١.٩ درصد افزایش نشان می‌­دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های شهری مربوط به استان زنجان با ٣.٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان­‌های گلستان، قم و مازندران با ٠.٧ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های شهری کشور ٤٥.٥ درصد است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوار‌های شهری مربوط به استان کردستان (٥٥.٤ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (٤١.٥ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ١٣٩٩ برای خانوار‌های شهری به عدد ٣٢.٢ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (٣٦.٢ درصد) و کمترین آن مربوط به استان­‌های آذربایجان غربی و مرکزی (٢٨.٦ درصد) است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبين ارجمند
لطفا از نوشتن نظرات بصورت فينگليش (حروف لاتين) خودداري كنيد. " ناطق " به دلايل اخلاقي از انتشار نظراتي كه داراي توهين يا افترا به شخصيت هاي حقيقي يا حقوقي باشد معذور است. تلاش ما بر اين است , انتشار نظرات مخاطبين ارجمند در سريعترين زمان ممكن انجام شود , لذا براي نمايش نظراتتان شكيباباشيد.
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین