کد خبر: ۲۶۳۸۶۴
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
یک روزنامه فرانسوی با اشاره به تداوم صادرات تسلیحات فرانسه به عربستان سعودی و بکارگیری این تسلیحات در جنگ یمن، نوشت: فرانسه در نقض حقوق بشر در یمن، شریکِ سعودی است.
ناطقان: به نقل از روزنامه فرانسوی «لمونته»، جنگ علیه یمن در حالی ادامه دارد که برخی کشورها هنوز به حمایت های تسلیحاتی خود از ریاض ادامه می دهند. در این میان، فرانسه به حمایت های کُشنده خود از عربستان سعودی ادامه می دهد.

علیرغم فراخوان ها برای پایان جنگ یمن، پاریس به حمایتهای تسلیحاتی از عربستان ادامه می‌دهد بر اساس این گزارش، روزنامه فرانسوی مذکور تأکید کرده است: در حال حاضر پاریس چشم خود را به روی فراخوان ها برای پایان جنگ یمن بسته است و به حمایت های نظامی از ریاض ادامه می دهد. این درحالی است که همگان خواستار پایان همکاری نظامی پاریس با عربستان سعودی هستند.

این روزنامه در مطلب خود همچنین یادآور شده است: جنگ یمن باید متوقف شود چرا که طبق آخرین گزارش ها موجب بروز یک فاجعه انسانی و استراتژیک در این کشور شده است. درحالی که برخی کشورها حمایت های تسلیحاتی خود از عربستان را متوقف کرده اند اما پاریس همچنان بر تداوم این حمایت ها اصرار می ورزد.

روزنامه فرانسوی لمونته در ادامه یادآور شده است: فروش تسلیحات از سوی فرانسه به عربستان سعودی هنوز متوقف نشده است؛ تسلیحاتی که توسط ریاض در جنگ یمن به کار گرفته می شوند. پیش از این نیز ایتالیا صادرات تسلیحات خود به امارات و عربستان را متوقف کرده بود.

‌دولت پاریس در نقض حقوق بشر در یمن، شریک عربستان سعودی است در ادامه گزارش روزنامه مذکور آمده است: علیرغم اینکه شرکت های اسلحه سازی فرانسه صادرات تسلیحات خود به عربستان سعودی را در ملأ عام ادامه می دهند، دولت پاریس سکوت سنگینی را در قبال این اقدام در پیش گرفته است. از همین روی، گزارش ها حاکی از آن هستند که فرانسه در نقض حقوق بشر در یمن، شریک است.

این روزنامه همچنین در مطلب خود عنوان کرده است: نهادهای غیر دولتی نقض حقوق بشر در یمن را گزارش کرده اند. این نهادها اعلام کرده اند که گزارش های سازمان ملل مبنی بر ارتکاب جنایت های جنگیِ محتمل در یمن را به طور کامل مطالعه کرده اند. با تمامی اینها فرانسه در قبال صادرات تسلیحات به عربستان سکوت پیشه کرده است.
منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخاطبين ارجمند
لطفا از نوشتن نظرات بصورت فينگليش (حروف لاتين) خودداري كنيد. " ناطق " به دلايل اخلاقي از انتشار نظراتي كه داراي توهين يا افترا به شخصيت هاي حقيقي يا حقوقي باشد معذور است. تلاش ما بر اين است , انتشار نظرات مخاطبين ارجمند در سريعترين زمان ممكن انجام شود , لذا براي نمايش نظراتتان شكيباباشيد.
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین