سخن ناطقان :
 
 در دنیای امروز، فضای اینترنت بخش قابل توجهی از اقشار مختلف مردم را به خود مشغول ساخته و در این بین سایت های خبری و اطلاع رسانی هم موقعیت ممتازی در بین کاربران اینترنتی پیدا کرده و مورد اقبال قرار گرفته اند.
 
از این رو کسی نمی تواند چشمش را بر روی اصل این خواست و نیاز عمومی مبنی بر لزوم تقویت کمی و کیفی سایت های خبری بسته و از کنار آن بگذرد.

طی دهه گذشته در کشور خودمان هم،  دومینوی فعالیت سایت های خبری با همه فراز و نشیب هایش همچنان با سرعت قابل توجهی ادامه دارد و با اندک شناختی از فضای رسانه ای ایران، به این نتیجه می رسیم که ورود پتانسیل نسل جوان، توانسته تاثیر شگرفی در "توسعه کمی" رسانه های سایبری داشته باشد . . .

اما بواقع این "توسعه کمی" به موازات خود "رشد کیفی" هم به همراه داشته است؟

قطعا یکی از اصلی ترین و ملموس ترین شاخص ها برای ارزیابی توفیق رسانه ها در رشد کیفی، بررسی میزان"اعتماد"  مردم به آنهاست...

به راستی مردم به کدام رسانه اعتماد می کنند؟ مگر نه این است که مطبوعات باید زبان گویا و روشنی برای انعکاس حقایق جامعه باشند و دغدغه شان پیگیری مطالبات فراموش شده ملت باشد؟ و با این وصف پر واضح است که به هر میزان جامعه رسانه ای بتواند بذر اعتماد را بهتر در دل مردم بکارد؛ یقینا نهال مطبوعات خواهد توانست با رشد خود، روز به روز سایه امید و نشاط  را بیشتر از قبل در فضای کشور بگستراند.

اما متاسفانه امروز اغلب سایت های خبری دارای یک وابستگی گروهی، سازمانی و یا فردی به عناصر سیاسی در کشور هستند، که این امر باعث می شود مخاطبان در محتوای این دست سایت ها با برخی تعصبات کور و دلدادگی های سیاسی مواجه  شوند که یقینا اینگونه تعلق خاطرها می تواند در بزنگاه حقوق ملت را قربانی کند و بعنوان یک آفت اساسی در راستای عدم اعتماد مردم به رسانه ها باشد.

لذا جمعی از فرزندان دغدغه مند انقلاب، بعد از مدت ها تامل و تدبر به این نتیجه رسیدند؛ حرکتی را تحت عنوان سایت خبری "ناطقان" آغاز کنند و در این مسیر همه تلاششان را به کار ببندند تا با عنایت خدای متعال بتوانند با کاستن از تعلقات شخصی سیاسی و در نظر داشتن ارزش های والای انقلاب اسلامی، زبان گویایی باشند برای پیگیری مطالبات فراموش شده ملت.

از این رو"ناطقان" قصد دارد با نصب العین قرار دادن  آیه شریفه "و ما ینطق عن الهوی" خطی را در فضای سیاسی رسانه ای دنبال کند که پرچمدار آن منافع و نفسانیات "افراد" و "گروه های سیاسی" نباشد؛ بلکه تلاش خواهیم  کرد با کنکاش در سیره امام راحل(ره) و خلف صالحشان حضرت آیت الله خامنه ای، رهروان راهی باشیم  که سرلوحه آن تفکر اعتدال و انصاف باشد و انشاالله در این مسیر توفیق و سعادت یارمان باشد.

صاحب امتياز و مدير مسئول: علي جعفري
شماره مجوز: 93/13659

آدرس : تهران -میدان فلسطین - جنب مسجد امام صادق(ع)
شماره روابط عمومي:
02166176562
09101614464